Daha önce Çıt Çıt saç kullanmamış veya almamış kişiler için hemen açıklayalım . İstanbul Florya’daki merkezimize çıt çıt saç almak istiyorum veya yarım ay çıt çıt almak istiyorum , kaynak yaptırmak istiyorum diye gelen bir çok danışanımızdan da gelen soruları sizler için yanıtlayacağız .

 • Çıt Çıt Saç Nedir?
 • Yarım ay nedir , farkı nelerdir?
 • Çıt Çıt Saç fiyatları neye göre değişir?
 • Gerçek Saç ile sentetik Saçları Nasıl ayırt edebiliriz.?
 • Boyama işlemi , Fön – Maşa Yapılabilir mi?
 • Ne kadar süre ile kullanabilirim?
 • Kısa saça çıt çıt kullananlar Var mı , ne kadar kısa olanlar kullanamaz.?
 • Gerçek saç çıt çıt kullananların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?
 • Nasıl yıkanır?
 • Saça çıt çıt takmanın Zararları?
 • Postiş Saç nedir?
 • At kuyruğu nedir?

Hadi sırayla başlayalım :

Çıt Çıt Saç Nedir ;

Bir saç uzatma ve yoğunlaştırma sistemidir. Kendi saçınızla aynı renkte ve istediğiniz uzunlukta hazırlatabiliyorsunuz . Diğer adıyla Çıt Çıt Saç Takımı diye de geçer . Çünkü birden fazla parçalar halinde dikilir . En az 3 parça , 4 parça , 5 parça ve eğer takacağınız saç kısa ise 8 parçaya kadar artabilir . Çünkü saçlarınız ne kadar kısa ise ona göre takılan saçların da daha homojen bir şekilde yayılması görüntüyü doğallaştıracaktır.

Tabi ki şuna dikkat etmek gerekir ki parça sayısı arttıkça her seferinde tak çıkar süresici de artacağından sizi üşendirebilir ve uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu yüzden çok parçalı takımları tavsiye etmiyoruz . Sach markası olarak maximum 7 parçaya kadar standart uygulamamızı yapıyoruz . Whatsapp danışma hattımızda bizi arayan müşterilerimizin çoğuna da bu konuyla ilgili bilgilendirme yapıyoruz . Kişinin istediği cm lerde , ölçülerde, gramajda ve parçada dikilebiliyor .

Şunu da unutmayın ki parça sayısı arttıkça fiyat da ona göre artar diye bir durum söz konusu değil. Burada önemli olan Gramaj . Örneğin x bir markadan fiyat aldınız ; 60 cm 8 parça diye . peki bu 8 parçanın toplamı kaç gr yapıyor. Bu soruları mutlaka sorunuz . Çünkü başka bir marka size buna tek parçada ve ya 4 parça bile sağlayabilir. Parça sayına değil gramaja odaklanın lütfen .

Yarım ay çıt çıt nedir , farkı nelerdir ;

Yarım ay şeklinde hazırlanan tek parça olan çıt çıt saçtır. Daha geniş bir parça halinde 4 tokalı veya 5 tokalı halde , kulaktan kulağa bir biçimde dikilir. Yani tam bir kulak hizanızdan diğer kulak hizanıza kadar gelen tek bir parçadır.

Peki bunu kimler kullanabilir?

Saçı göğüs altından olan kişiler , aynı boyda veya bir tık uzun bir şekilde saça volüm yoğunluk kazandırmak için satın alır . Saçınız göğüs hizasında olsa bile şuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin boyunuz 1.60 kendi saçlarınızda göğüs hizasında ve 80 cm kadar uzun bir çıt çıt almak istiyorsunuz. Bu çok yanlış bir seçim ve karar olur . Çünkü öncelikle gramaj boya gider mecburen daha fazla gramda bir ürün almak zorunda kalacaksınız. Boyunuza göre yarım ay saç çok uzun kalacak ve üstte kendi saçlarınız görünecek. Tabiki isterseniz bu kadar uzun bir saç kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olur , buna yanlış diyemeyiz. Şöyle olması gerekir diyebiliriz.

80 cm kadar uzun bir saç düşünüyorsanız alacağınız şey yarım ay değil , 3 parçalı bir Çıt Çıt Saç takımı olmalı. Bir tane sadece arka bölüme , 2 tane de daha küçük ebatlı çıt çıt saçlar saçınızın sağ ve sol bölümleri için. Böylece saçlarınızın yanları da kısa durmaz , uzar ve homojen bir geçiş olur.
Peki Yarım Ay Saç Nasıl Takılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Diğer sorularınızın cevabı bir sonraki yazımızda olacaktır .

Bir sonraki postumuza geçmeyi unutmayın.

Instagram : @citcitsac

Facebook : SACH Saç Kaynak Merkezi

Bir yanıt yazın